oner-hakkında

Misyon & Vizyon

Uzun yıllardır, ONER SEPARATOR, uzun vadede kârlı büyümeyi hedefleyen bir iş stratejisi izlemektedir. ONER’in uzun vadeli hedefi, ortalama yüzde 5 ila 8 arasında ortalama yıllık satış artışı sağlamak ve orta vadede kârlılığı (EBITA marjı) yüzde 8’e çıkarmaktır.

Hedeflerimizin ana temel taşları şunlardır: iç ve dış büyümenin oluşturulması, teknolojik ve maliyet liderliği ve küresel varlık.

Teknolojik Büyüme

Yılda ortalama yüzde 5-8 olan uzun vadeli satış büyüme hedefine ulaşmak için, ONER, önceki yıllarda olduğu gibi organik büyümeye ve şirketlerin satın alınmasına odaklanmaya devam ediyor. ONER her yıl satışların yaklaşık yüzde üçünü, siparişle ilgili çalışmalar da dahil olmak üzere, yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesine, burada IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) konusuna odaklanarak yatırıyor.

Katma değer yaratan akıllı teknolojiler sunarak, ONER müşterilerinin sadece iş hedeflerine en iyi şekilde ulaşmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda iş alanlarında yeni satış ve büyüme fırsatları açar. Tamamlayıcı satın alımlar, yani tamamlayıcı ürün / teknolojiye sahip şirketlerin satın alınması, ONER’in büyüme stratejisinin önemli bir köşe taşı olmaya devam edecektir. Bu şirketleri Gruba entegre ederek, ONER yalnızca önemli sinerjiler yaratmaz, aynı zamanda bu şirketlerin organik büyümeye ulaşma yolunu açar. Grubun genel amacı, kendi ürünlerini geliştirerek ve diğer şirketleri satın alarak, tüm iş alanlarında küresel varlığa sahip tam hizmet sağlayıcı olmaktır.

Teknolojik ve maliyet liderliği

ONER SEPARATOR, tüm faaliyet alanlarında lider küresel tedarikçilerden biridir. Bu konumu pekiştirmek ve daha da genişletmek için, yine de rekabetçi bir maliyet yapısını koruyarak, tercih edilen teknoloji tedarikçisi olmak için ONER'in şarttır. Bu nedenle, nihai amaç müşterilere verimlilik, kalite, kaynak ve enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan ileri teknolojiler sunmaktır. Aynı zamanda, Grup’ta ONER’in rekabetçi pozisyonunu koruyan ve uzun vadede varlığını sürdürebilen bir maliyet yapısı oluşturulması gerekmektedir. Buradaki temel köşe taşları devam eden maliyet optimizasyonları ve bölgesel maliyet ve rekabet avantajlarını dikkate alan gelecekteki pazar fırsatlarına uygun üretim ve konum konseptidir.

ONER SEPARATOR’un amacı, karlılığı artırmak ve orta vadede yüzde sekizlik bir EBITA marjı elde etmektir. Hedeflenen maliyet liderliğine ek olarak, bu amaca planlanan satış büyümesi ve uzun vadede hizmet seviyesinin yüzde 34'ten yüzde 40'a çıkarılmasıyla ulaşılması da sağlanacaktır.

Küreselleşme

Küresel ve yerel varlığın dengeli bir karışımı ile ONER, müşterilerini verimlilik, karlılık ve sürdürülebilirlik açısından hedeflerine ulaşmalarında destekleyebilir. Bu nedenle, bir yandan, özellikle Güney Amerika ve Asya'nın gelişmekte olan ekonomilerinde, diğer yandan da büyümekte olan ekonomilerden faydalanmak amacıyla, bir yandan da büyüme potansiyelinden yararlanmak için dünya çapındaki varlığını genişletmeye devam etmenin ana hedeflerinden biridir. Mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek için. Üretim kapasitelerinin gelişmekte olan pazarlara daha da yeniden yerleştirilmesi nedeniyle, ONER bu bölgelerdeki büyümeden kazanç sağlayabilir, ancak aynı zamanda ekonomik büyüme ve oradaki işgücü piyasası için güçlü bir itici güç olabilir.

Bize Ulaşın
ONER
ONER SEPARATOR Merkez
Sanayi Sitesi BLOK : 3 No: 9/10
 Ceyhan/Adana/TURKEY
+90 322 611 18 84
info@onerseparator.com.tr
Bizimle İletişime Geçiniz
Dosya İndir
  • Company presentation

    ONER company presentation - May 2019

    PDF : 1.1 MB